Finansų rinkų apžvalga

Pirmadienį Vokietijoje buvo fiksuotas sausio mėnesio gamybos sektoriaus indekso teigiamas pasikeitimas, o bendras euro zonos gamybos sektorius išliko nepakitęs. Tačiau neigiamą sentimentą investuotojams suteikė duomenys iš Kinijos, kur gamybos sektorius indeksas šalyje susitraukė nuo 49,7 iki 49,4. Pastaroji informacija dienos metu slėgė Vokietijos DAX indeksą -0,41 proc., o likvidžiausių regiono bendrovių indeksas Stoxx Europe 600 krito -0,19 proc.

Už Atlanto gamybos sektorius duomenys taip pat buvo prastesni nei tikėtas, o asmeninio vartojimo pajamos augo +0,3 proc. (prognozė +0,2 proc.), o asmeninio vartojimo išlaidos išliko stabilios. Per pirmadienį S&P 500 indekso vertė sumažėjo tik -0,04 proc., aktyviau krentant su iškastiniais energijos ištekliais susijusiems sektoriams. Per vakar dieną europietiškos Brent Oil naftos kaina susitraukė 1,44 proc. iki 34,24 JAV dolerių už barelį. Žemos žaliavinės naftos kainos ypatingai kelia grėsmę šią žaliavą išgaunančioms bendrovėms, o šiandien ryte tai tik patvirtinta „BP PLC“ bendrovės paskelbti veiklos rezultatai, nurodant, kad 2015 metų ketvirtą ketvirtį buvo gauta net 91 proc. mažiau pajamų, nei 2014 metais per tą patį ketvirtį.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Pirmadienį sesijos pradžioje paskelbti „Apranga“ prekybos veiklos rezultatai nors ir buvo geresni, tačiau papildomo optimizmo investuotojams nesuteikė, apyvartai pasiekiant tik 4,7 tūkst. eurų, o akcijos kainai traukiantis 0,39 proc. iki 2,55 euro/vnt. Įpusėjus dienai bendrovė „Baltika“ paskelbė, kad šių metų sausio mėnesį pardavimai susitraukė net -12,0 proc., lyginant su praėjusiais metais. Iš pateiktos statistikos matyti, kad aktyviausiai bendrovė pajamas pritraukė elektroninės prekybos metu, šiame segmente pajamoms augant 11,0 proc., tačiau mažmeninė prekybą krito -11,0 proc., o didmeninė prekyba susitraukė -24,0 proc. Tokios naujienos slėgė bendrovės akciją -3,23 proc., devynių sandorių metu pasiekiant 3,5 tūkst. eurų apyvartą. Pirmadienį trijų biržų apyvarta nepasižymėjo dideliu aktyvumu, pastarajai pasiekiant 538 tūkst., Vilniaus biržos indeksui susitraukiant -0,54 proc., o Rygos ir Talino indeksams atitinkamai kylant po 0,23 proc. ir 0,28 proc.

Close-up of a Calculator and Pen on a Financial Newspaper.  Blue-toned.

Close-up of a Calculator and Pen on a Financial Newspaper. Blue-toned.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s